Góry Polski – 28 pasm w jednej książce
This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Okładka książki „Góry Polski” – kliknij aby obejrzeć powiększenie

28 pasm

Wstęp

Skąd się wziął pomysł?

Kto napisał i zrobił zdjęcia?

Kto był recenzentem?

Jak powstała książka?

Gdzie ją można dostać?

Dla dociekliwych

Kontakt z autorem

Inne publikacje autora

Napisali o książce

 

Wybrane strony w formacie PDF

 

Český

English version

Francais

Pуccкий

Yкpaінcкі

 

 

Adres do korespondencji
i zamówienia:
*

 

PKS Bytom
PKS Tarnowskie Góry

 

Gość Niedzielny nr 35, 27.8.2006 r.

Podróż na Woodstock

Dobrze by było, gdyby pan Jerzy Owsiak w przyszłym roku przejechał się incognito którymś z pociągów specjalnych na Przystanek Woodstock.
Ja miałem okazję podróżować pociągiem specjalnym relacji Katowice–Kostrzyn w nocy z czwartku na piątek 27/28 lipca 2006 r. Jechali nim młodzi ludzie na wspomniany festiwal. Jeszcze zanim wyjechaliśmy z Katowic zaczęli palić papierosy i pić alkohol. Towarzyszyły temu wulgaryzmy, z czasem również agresja.
Już po kilkudziesięciu minutach ustawiła się długa kolejka do ubikacji. Co niecierpliwsi mężczyźni oddawali mocz do butelek po oranżadzie albo na siłę otwierali drzwi pociągu w czasie jazdy i załatwiali swoje potrzeby na zewnątrz. Pomimo późnej godziny, niektóre osoby zakłócały ciszę głośnym śpiewem z akompaniamentem gitary. Po pasażerach zostały w pociągu puste puszki i butelki.
Czy kiełkujący alkoholizm, rynsztokowe słownictwo i nałogowe palenie papierosów, które są czymś powszechnym wśród osób przyjeżdżających na Woodstock katowickim pociągiem, mają być wzorem do naśladowania? Czy z takiej młodzieży mamy być dumni?


Powrót do spisu publikacji Tomasza Rzeczyckiego.