Góry Polski – 28 pasm w jednej książce
Okładka książki „Góry Polski” – kliknij aby obejrzeć powiększenie

28 pasm

Wstęp

Skąd się wziął pomysł?

Kto napisał i zrobił zdjęcia?

Kto był recenzentem?

Jak powstała książka?

Gdzie ją można dostać?

Dla dociekliwych

Kontakt z autorem

Inne publikacje autora

Napisali o książce

 

Wybrane strony w formacie PDF

 

Český

English version

Francais

Pуccкий

Yкpaінcкі

 

 

Adres do korespondencji
i zamówienia:
*

 

PKS Bytom
PKS Tarnowskie Góry

 

Gość Niedzielny nr 35, 27.8.2006 r.

Podróż na Woodstock

Dobrze by było, gdyby pan Jerzy Owsiak w przyszłym roku przejechał się incognito którymś z pociągów specjalnych na Przystanek Woodstock.
Ja miałem okazję podróżować pociągiem specjalnym relacji Katowice–Kostrzyn w nocy z czwartku na piątek 27/28 lipca 2006 r. Jechali nim młodzi ludzie na wspomniany festiwal. Jeszcze zanim wyjechaliśmy z Katowic zaczęli palić papierosy i pić alkohol. Towarzyszyły temu wulgaryzmy, z czasem również agresja.
Już po kilkudziesięciu minutach ustawiła się długa kolejka do ubikacji. Co niecierpliwsi mężczyźni oddawali mocz do butelek po oranżadzie albo na siłę otwierali drzwi pociągu w czasie jazdy i załatwiali swoje potrzeby na zewnątrz. Pomimo późnej godziny, niektóre osoby zakłócały ciszę głośnym śpiewem z akompaniamentem gitary. Po pasażerach zostały w pociągu puste puszki i butelki.
Czy kiełkujący alkoholizm, rynsztokowe słownictwo i nałogowe palenie papierosów, które są czymś powszechnym wśród osób przyjeżdżających na Woodstock katowickim pociągiem, mają być wzorem do naśladowania? Czy z takiej młodzieży mamy być dumni?


Powrót do spisu publikacji Tomasza Rzeczyckiego.